Bemutatkozás

A Budapesti Műszaki Egyetemen szereztem gépészmérnöki diplomát, majd az ELTE Továbbképzőn felsőfokú szellemi tulajdonvédelmi-, iparjogvédelmi és szabadalmi ügyvivő képesítést szereztem.
A tevékenységi területem egyrészt igazságügyi iparjogvédelmi szakértőként a szellemi tulajdon védelmének széles köre (szabadalom, használati minta, formatervezési minta, védjegy - cégnév - terméknév- logó - szlogen -, arculati tervek, szoftver és egyéb szerzői művek), másrészt az innovációval, a nemzetközi marketinggel foglalkozó vállalkozásomban a kis- és középvállalkozások termékeinek, szolgáltatásainak, valamint a szellemi alkotásaik bel- és külföldi menedzselése.
A szellemi alkotások jogvédelme és menedzselése területén 14 évig dolgoztam budapesti nemzetközi ügyvédi irodában. Hosszú évekig az Magyar Televízió Innovációs- és üzleti Felkínálom, Üzlet, műsorainak iparjogvédelmi tanácsadójaként is tevékenykedtem.
Az innovációban nagy tapasztalatokra tettem szert, a másoddiplomám az innováció és a szellemi tulajdon témakörét dolgozta fel. A Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi Kamara külkereskedelmi osztályának tizenkét évig voltam elnöke.
Ellátom az Enterprise Europe Network Győr-Moson-Sopron Megyei szellemi tulajdonvédelmi Tanácsadó Irodájában a térítésmentes információs szolgálatát.
Megtisztelő számomra, hogy a Szent György Lovagrend tagja lehetek. A lovagrend évente tagjai sorába fogadja az egyes szakterületek kiválóságait, akiknek értékrendjébe tartozik a lovagrend hagyományőrző tevékenységeinek támogatása, munkájukkal, szaktudásukkal folyamatosan segítséget nyújtottak és nyújtanak az arra rászorulóknak.
Igazságügyi iparjogvédelmi szakértőként hosszú ideje dolgozom.
A szellemi tulajdon védelme, az iparjogvédelem- és a szerzői jog területén a Bírósági, Vám- és Pénzügyőri, a NAV Bűnügyi Igazgatóságai megkereséseknek, valamint a per előtti eljárásoknak köszönhetően komoly gyakorlati tapasztalatokat szerezhettem az iparjogvédelmi jogok megsértése, a versenytárs utánzása, (áru hamis megjelölése), a védjegy-, szabadalom-, formatervezési mintaoltalom bitorlás, a Versenytörvényt sértő, tisztességtelen piaci magatartás, ezáltal a fogyasztókat is megkárosító ügyekben.
Számos magyar- és nemzetközi ügyben dolgoztam és dolgozom jelenleg is, számos referenciával rendelkezem.
Előadásokat tartottam hosszú időn át a szakközépiskolák végzős hallgatóinak, több városban a Kereskedelmi Kamarákban a kis- és középvállalkozások számára, továbbá a Rendőrség, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal illetékes szakembereinek, különféle szervezetek felkérésére.
A szellemi tulajdonvédelem oktatását közép- és felsőfokon is folytattam.
Megyei- és kamarai újságokban, műszaki és gazdasági magazinban megjelentek és folyamatosan jelentek meg ismeretterjesztő cikkeim, publikációm a „Védd Magad" szlogen, valamint az ötlettől a megvalósításig cím alatt. Megjelent könyvem címe: "Az Iparjogvédelem és a szellemi tulajdonjogok védelme az Európai Unióban és Magyarországon"
Sajnos jellemző, hogy a vállalkozók, cégtulajdonosok, cégvezetők és az érintett alkotók is a legtöbb esetben csak akkor keresnek fel, amikor már erkölcsi, anyagi káruk keletkezett és sok esetben már nem lehet tenni semmit az ügyükben vagy nagy költségekkel járó bizonyítási-, peres eljárásokat követően érhető el némi eredmény.
Különösen megszaporodtak azok az ügyek, melyekben az egyes iparági versenytársak, a másik által nagy munka-és költség ráfordítással az új termék, új forma, logó, szlogen, cégarculat révén kialakított piaci pozícióit - oltalom hiányában - igyekeznek tisztességtelen eszközökkel, gyorsan, szinte költségmentesen megszerezni, rátelepszenek azok goodwilljére. Megjegyzem, hogy nem egy esetben az elkövetők korábban együttműködő- vagy cégtársak, sőt baráti kapcsolatban voltak!
Úgy gondolom, hogy sok jogvita, büntetőeljárás elkerülhető lenne, ha oktatás révén minél több információhoz juthatnának a közép- és felsőoktatásban tanulók, az életbe kikerülő hallgatók. Az idősebb korosztálynak pedig felvilágosítással, tanácsadási lehetőséggel tudnánk segíteni.
A cégem, az ANRI International Bt. 30. éve óta foglalkozik tanácsadással, marketinggel, a kis- és középvállalkozások belföldi, nemzetközi üzleti partnerkapcsolatainak kiépítésével, az innovációs, szellemi tulajdonvédelmi-, illetve iparjogvédelmi tevékenységük menedzselésével.
Készséggel állok rendelkezésére az innováció és bármely, a szellemi tulajdon védelmét érintő kérdésben.
Török Antal
iparjogvédelmi igazságügyi szakértő
MOTTÓ: "Mindaz, ami ma létezik, egykor gondolatként kezdte. Minden tárgy, cselekedet először egy ötlet volt. Ebből az ideából aztán terv kerekedett, s csak ezt követte a megvalósítás." - Bärbel Mohr
TEVÉKENYSÉG: Szellemi TULAJDON védelem
-
Ötlet- Know How- Találmány- Szabadalom,
-
Használati mintaoltalom, Formatervezési mintaoltalom,
-
Védjegy- cégnév-, terméknév-, logó-, szlogen-, doménnév,
-
Előzetes jogi helyzet feltárása- Kutatások,
-
Szakértői vélemények készítése bitorlási ügyekben,
-
Védjegyfigyelés, védjegymonitoring, témakutatás, konkurenciafigyelés,
-
Szerzői jogi ügyek - arculat-, kiadvány-, grafikai tervek-, szoftver; tanácsadás (rendezvénytervek, forgatókönyvek, szakmai projektek, leírások, diploma-munkák stb.)
-
Hasznosítási-, licenc ügyek,
-
Jogsértések: iparjogvédelmi jogok megsértése, versenytárs utánzása, tisztességtelen piaci verseny, jellegbitorlás
-
Márkavédelem, hamis áruk felderítése, megbízás alapján figyelőszolgálat ellátása
-
Iparjogvédelmi igazságügyi szakértői vélemények, szellemi tulajdont érintő szakvélemények készítése megbízás vagy kirendelés alapján, a jogsértés feltárása és a keletkezett vagyoni hátránynak, az iparjogvédelmi törvényeken alapuló mértékben történő megállapítása.
Telefon: +36 96 413-688, 20 9569 721; E-mail: iparjog(a)fmmc.hu
Elérhetőségek
Török Antal
9023 Győr,Verseny u. 5.
Telefon:
96/413-688
Mobil:
+36 20 9569-721
E-mail:
iparjog@fmmc.hu